czwartek, 14 sierpnia 2014

Zostań (2011)

Allie Larkin - Zostań


Autor: Allie Larkin 
Rok wydania: 2011
Tytuł oryginału: Stay

 

Opis:  Savannah przechodzi ciężki okres. Mężczyznę jej życia właśnie poślubiła jej najlepsza przyjaciółka. Topiąc smutki w alkoholu przy maratonie 'Rin Tin Tina', Van spontanicznie kupuje przez internet ... psa. Długo wyczekiwany owczarek niemiecki okazuje się być ogromną bestią, która reaguje na komendy tylko w języku słowackim. Jak potoczą się ich losy po poznaniu interesującego weterynarza ? 

Przyznam szczerze, że wybierając książkę po okładce, liczyłam na ogrom wątków relacji pies-człowiek. Mimo tego - nie zawiodłam się. Książka jest fantastyczna, czyta się ją lekko i płynnie. Opowiada o miłości, przyjaźni i wbrew pozorom nie jest romansidłem ! Często jest zabawna, a charaktery bohaterów są opisane tak realistycznie, że możnaby pomyśleć, że są to ludzie, którzy nas otaczają. Ciężko jest się oderwać, gdy już się zacznie czytać, stąd też nie zaznaczyłam sobie żadnych cytatów, co po prostu do mnie nie pasuje. Najchętniej opowiedziałabym całą treść, dlatego zostawię Was tylko z tymi słowami. Gorąco polecam czytelnikom w każdym wieku. :) 


Ocena: 10/10 

3 komentarze:

 1. To musi być super książka!
  A ile ma stron i duże czy małe literki? Owszem, to nie ma znaczenia, ale lekkie książki są zazwyczaj krótkie, czy ta też jest taka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 360 stron, literki takie 'zwyczajne', że tak powiem. :D Nie są małe. Ciężko się oderwać, więc czyta się baaardzo szybko. Stanowczo za krótka. :D

   Usuń
 2. muszę ją koniecznie przeczytać ;)

  honey-mind.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń