środa, 25 września 2013

Wciąż ją kocham / Dear John (2010)

Wciąż ją kocham / Dear John

Gatunek: melodramat
Produkcja: USA
Reżyseria: Lasse Hallström


Fabuła: Ona jest studentką, która marzy o założeniu placówki dla autystycznych dzieci, on jest zamkniętym w sobie żołnierzem na przepustce wojskowej. Poznają się przypadkiem na plaży i wtedy budzi się ich wzajemne uczucie. Ich miłość rozwija się w ciągu dwóch tygodni, po tym czasie John musi wrócić do jednostki, a Savannah do colleg'u. Obiecują sobie, że będą pisać do siebie listy. Ich związek komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że mężczyzna będzie musiał dłużej zostać za granicą. Nagły powrót Johna do kraju z powodu tragedii sprawia, że młodzi kochankowie zostają poddani próbie, czy ich miłość jest w stanie ją przetrwać ?

Jest to kolejny przypadek, w którym mam się ochotę zabić osobę, która tłumaczyła tytuł filmu. Otóż 'Wciąż ją kocham' z pozoru wydaję się kolejnym beznadziejnym romansidłem. Główny wątek skupia się na miłości dwojga ludzi, jednak dużą rolę odgrywają tu wątki poboczne, poruszany temat autyzmu i pokazanie wspaniałej relacji między synem a ojcem. Dzięki temu nie robi się z tego nudna historia miłosna, można się łatwo wciągnąć w fabułę. Oglądając za pierwszym razem byłam naprawdę zachwycona, film ma ogromne przesłanie do odbiorców i fantastycznie dobraną muzykę. Znakomity wyciskacz łez. :)

Ocena: 8/10


Cytaty:  
„Kiedyś powiedziała mi, że kluczem do szczęścia są marzenia, które można zrealizować.”
*
„Jeżeli z czymś się borykasz, rozejrzyj się dookoła, a zobaczysz, że wszyscy ludzie z czymś się borykają i że dla nich jest to równie trudne, jak dla ciebie”


3 komentarze:

 1. Miałam obejrzeć <3 Ale jednak wybrałam 3 metry na ziemią ;* Całkowicie zapomniałam o tym filmie ! Muszę go zobaczyć! ♥ http://kolorowozakreceni.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ja uwielbiam blogi z recenzjami filmów. Na prawdę pomagają mi w ich doborze, a ten jest wyjątkowo świetny. Po twojej recenzji zapewne jutro go obejrzę ;D

  http://littlesmilefate.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham takie filmy <3
  Może dzisiaj obejrzę...hmm :D Dzięki za pomysł :D
  Fajnie że prowadzisz takiego bloga, wtedy nie trzeba sie zastanawiac co obejrzec i czy jest to dobre. ;)
  http://storybelel.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń